Strona głównaPomocSzukajZaloguj sięRejestracja

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwiecień 29, 2024, 20:45:16

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj

News

Stats
8792 wiadomości w 564 wątkach, wysłane przez 45 użytkowników
Najnowszy użytkownik: konopia
+  Art Of War
|-+  Off - topic
| |-+  .. i starocie ;)
| | |-+  Dział dla spamerow ^^
| | | |-+  hurrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 Do dołu Drukuj
Wątek: hurrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa  (Przeczytany 89223 razy)
Ukanio81
Klanowicze
Zaawansowany użytkownik
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 281


"Ciesz się młodzieńcze w młodości swojej"


« Odpowiedz #270 : Październik 30, 2009, 11:39:39 »

Reżyserią nowego obrazu zajmie się George Miller.

Zdjęcia mają ruszyć w sierpniu 2010 roku w Australii - podaje portal WENN.

Film będzie pierwszym obrazem o Mad Maxie od 24 lat. Wcześniejszym była trzecia część, z podtytułem "Pod Kopułą Gromu". Gibsonowi towarzyszyła w niej Tina Turner.

"Mad Max: Fury Road" nie będzie jedynym postapokaliptycznym filmem dla Theron w najbliższym czasie. Artystka pojawi się także w adaptacji Cormaca McCarthy'ego "The Road". Jej ekranowym partnerem będzie Viggo Mortensen
Zapisane

Możemy jedynie zdecydować, co zrobimy|z czasem, który został nam dany
when i die bury me upside down, so the world can kiss my ass
Ukanio81
Klanowicze
Zaawansowany użytkownik
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 281


"Ciesz się młodzieńcze w młodości swojej"


« Odpowiedz #271 : Październik 30, 2009, 11:40:04 »

mad max bez gibsona to juz nie bedzie mad max
Zapisane

Możemy jedynie zdecydować, co zrobimy|z czasem, który został nam dany
when i die bury me upside down, so the world can kiss my ass
Ukanio81
Klanowicze
Zaawansowany użytkownik
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 281


"Ciesz się młodzieńcze w młodości swojej"


« Odpowiedz #272 : Październik 30, 2009, 11:41:02 »

Jest bardzo mało prawdopodobne, by jakiekolwiek urządzenia wykorzystujące pamięci nieulotne były w stanie w najbliższym dziesięcioleciu konkurować cenowo z dyskami twardymi HDD.

Były wiceprezes ds. badawczych w Seagate Technology, profesor Mark Kryder z Carnegie Mellon Univeristy, założyciel Data Storage System Center oraz jego student Chang Soo Kim przeprowadzili studium nt. przyszłości technologii przechowywania danych. W jego ramach przebadali 13 nieulotnych technologii przechowywania informacji, które są postrzegane jako możliwi następcy dysków twardych (HDD). Obaj specjaliści przeanalizowali rynkowe szanse badanych technologii, prawdopodobieństwo z jakim mogą zastąpić HDD oraz przyszłą cenę terabajta pojemności do roku 2020.
Zapisane

Możemy jedynie zdecydować, co zrobimy|z czasem, który został nam dany
when i die bury me upside down, so the world can kiss my ass
Ukanio81
Klanowicze
Zaawansowany użytkownik
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 281


"Ciesz się młodzieńcze w młodości swojej"


« Odpowiedz #273 : Październik 30, 2009, 11:41:19 »

Najważniejszą konkluzją ich prac jest stwierdzenie, iż jest bardzo mało prawdopodobne, by jakiekolwiek urządzenia wykorzystujące pamięci nieulotne były w stanie w najbliższym dziesięcioleciu konkurować cenowo z HDD. Zdaniem naukowców "mapa drogowa" rozwoju technologii litograficznych (ITRS - International Technology Roadmap for Semiconductors) pokazuje, że w przyszłej dekadzie nie rozwiną się one na tyle, by zapewnić odpowiednio wysoką gęstość zapisu, co pozwoliłoby na obniżenie ceny technologii alternatywnych tak, by stały się one tańsze od HDD.

Największe szanse na konkurowanie z obecnymi dyskami mają technologie pozwalające na zapisanie wielu bitów w pojedynczej komórce oraz takie, które korzystają z pamięci zmiennofazowych (PCRAM) i STT-RAM.

W podsumowaniu swojej analizy, naukowcy stwierdzają: Przyjmując, że technologia HDD będzie rozwijała się w takim tempie, jak w przeszłości, w roku 2020 dwutalerzowy 2,5-calowy dysk twardy będzie w stanie przechowywać ponad 40 terabajtów danych, a jego cena wyniesie około 40 dolarów.
Zapisane

Możemy jedynie zdecydować, co zrobimy|z czasem, który został nam dany
when i die bury me upside down, so the world can kiss my ass
Ukanio81
Klanowicze
Zaawansowany użytkownik
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 281


"Ciesz się młodzieńcze w młodości swojej"


« Odpowiedz #274 : Październik 30, 2009, 11:41:41 »

Na długo przed rokiem 2020 technologia pamięci flash osiągnie granicę, poza którą nie będzie można jej skalować. Istnieje obecnie duże zainteresowanie technologiami pamięci nieulotnych, które zastąpią flash i w przyszłości być może i HDD. W dokumencie tym porównaliśmy trzynaście z nich.

Uznając za najważniejszy czynnik gęstość zapisu oraz biorąc pod uwagę wydajność, najbardziej obiecujące wydają się technologie typu racetrack. Jednak zależą one od synchronicznego przemieszczania ścian domen w rejestrach, co już w przeszłości okazało się niepraktyczne i nadal jest dalekie od wdrożenia. Tym bardziej, że nad technologią tą nie pracuje odpowiednia liczba badaczy, którzy mogliby rozwiązać trapiące ją problemy.

Obiecująco duże gęstości zapisu można uzyskać w pamięciach korzystających z próbników, tym bardziej, że produkcja ich głowic nie jest mocno ograniczana przez rozwój technologii litograficznych. Z drugiej jednak strony, ich wydajność jest niższa niż wydajność innych technologii i, podobnie jak w pamięciach racetrack, są one dalekie od praktycznego zastosowania. Również nad nimi pracuje mało specjalistów.
Zapisane

Możemy jedynie zdecydować, co zrobimy|z czasem, który został nam dany
when i die bury me upside down, so the world can kiss my ass
Ukanio81
Klanowicze
Zaawansowany użytkownik
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 281


"Ciesz się młodzieńcze w młodości swojej"


« Odpowiedz #275 : Październik 30, 2009, 11:43:12 »

Asustek zaprezentował biurkowy superkomputer ESC1000. Urządzenie powstało we współpracy z Nvidią i tajwańskim Narodowym Uniwersytetem Chiao Tung. Zostało ono stworzone z myślą o zastosowaniu przez organizacje rządowe, naukowe i badawcze.

ESC1000 korzysta z procesora graficznego Tesla oraz technologii CUDA i zapewnia wydajność do 1,1 teraflopsa. To olbrzymia moc, zważywszy, że na ostatnim miejscu listy 500 najpotężniejszych superkomputerów znajduje się maszyna o wydajności 17,09 TFlops.
Zapisane

Możemy jedynie zdecydować, co zrobimy|z czasem, który został nam dany
when i die bury me upside down, so the world can kiss my ass
Ukanio81
Klanowicze
Zaawansowany użytkownik
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 281


"Ciesz się młodzieńcze w młodości swojej"


« Odpowiedz #276 : Listopad 09, 2009, 12:35:47 »

Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje.

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty, która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.

Typowe miejsca działania trolli to grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp. Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w Internecie, w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie.

Symptomy trollowania

Symptomami trollowania mogą być poniższe sposoby zachowania w dyskusjach:

* bezgraniczne podporządkowanie się jakiejś idei (np. „Ten system operacyjny jest najlepszy!”) i bronienie jej do końca (często wbrew rzeczywistości) — jest to kryterium kontrowersyjne, ponieważ samo fanatyczne przywiązanie do określonej idei nie oznacza trollowania;
* nieumiejętność przyznania się do błędu – troll nie powie, że nie miał racji, a także wyjątkowo będzie milczał; najczęściej albo zacznie próbować udowadniać, że od początku uważał inaczej, niż pisał, a tylko nie został właściwie zrozumiany albo zacznie bagatelizować znaczenie swego błędu; w przypadku gdy te sposoby zawiodą troll może być agresywny w stosunku do osób, które wykazały jego błąd;
* chętne używanie argumentów ad personam – atakujących osoby lub ich cechy szczególne, jak wiek/zainteresowania/etc., bez związku z tematem dyskusji, a często przy użyciu słów wytrychów, w niektórych przypadkach troll posuwa się do wyzwisk i gróźb;
* skrajny stosunek do netykiety (wybrane zasady) lub ortografii – albo atakowanie wszystkich za najdrobniejsze „literówki” albo demonstracyjne łamanie zasad;
* skrajna megalomania i pogardliwy stosunek do innych osób – jest to bardzo charakterystyczna cecha trolli, która prowadzi prędzej czy później do ich wyobcowania, bo nawet osoby pierwotnie sympatyzujące z trollem lub odnoszące się doń neutralnie zrażają się do niego z powodu takich zachowań wobec nich;
* częste nazywanie innych trollami internetowymi;
* wprowadzanie zamieszania w stosunku do własnej osoby, przedstawianie siebie jako ofiary (np. moderatorów, współdyskuntantów etc.);
* częste zadawanie tych samych pytań, na które odpowiedź została już udzielona — celem trolla jest w tym przypadku zapętlenie dyskusji i wprowadzenie dodatkowego zamieszania;
* konfabulacja np. na temat swego wykształcenia, pracy, pozycji społecznej bądź doświadczeń życiowych – celem trolla jest tutaj nadanie większego znaczenia swoim wypowiedziom, jako pochodzącym od specjalisty, osoby która coś zna z autopsji etc.;
* próby utrudniania innym wypowiedzi w dyskusji poprzez środki techniczne dostępne w danym forum (np. w Usenecie może dochodzić do prób zmieniania lub usuwania wypowiedzi współdyskutantów, ponieważ protokół nie pozwala na sprawdzenie, czy post z żądaniem usunięcia innego posta pochodzi od autora usuwanego posta) — działania takie jednak są rzadkie, ponieważ zazwyczaj wiążą się z naruszeniem regulaminu danego forum i tym powodują zdecydowaną reakcję administratorów, więc troll często ich unika, żeby nie utracić dostępu do danego forum;
* za każdym razem rozpoczynanie wypowiedzi od tego samego zwrotu – powitania, często obraźliwego, prowokacyjnego;
* „ceremonialne” używanie filtrów (np. killfile'a) – troll uroczyście obwieszcza, że jego oponent ma znaleźć się w filtrze trolla, przy czym bardzo często i tak tego nie robi i dalej czyta wypowiedzi oponenta (czasem tylko próbuje udawać, że je filtruje);
* brak konsekwencji podczas prowadzenia dyskusji i zaprzeczanie własnym tezom i opiniom;
* regularne ogłaszanie swojego definitywnego odejścia z forum lub grupy dyskusyjnej i za każdym razem, po jakimś czasie, powracanie – troll tłumaczy się tutaj różnego rodzaju „obowiązkiem”, „otrzymaniem kilkuset maili zachęcających do powrotu” etc.;
* zmienianie własnych danych, które może polegać albo na drobnych zmianach tych danych (np. „Troll” może zmienić się w „Troola” lub „Trrola” etc.) albo na poważnych zmianach takich danych (np. „Troll” staje się „Uczestnikiem”) — celem trolla jest spowodowanie, aby inni uczestnicy forum nie mogli filtrować wypowiedzi trolla lub ich ignorować bez czytania;
* tworzenie „klonów” (np. „Troll” może także występować w tym samym okresie także jako „Uczestnik1” i „Uczestnik2”), których wypowiedzi składają się z wyrazów poparcia wypowiedzi trolla występującego pod własnymi danymi oraz ataków na oponentów tego trolla — troll w ten sposób próbuje wykazać, że nie jest izolowany i cieszy się poparciem na danym forum.


Obrona przed trollowaniem

Najskuteczniejszą obroną przed trollowaniem jest całkowite zignorowanie wszelkich zaczepek trolla, w momencie gdy się zorientujemy, że mamy z nim do czynienia. O ile istnieje taka możliwość, administratorzy lub moderatorzy powinni blokować możliwość publikowania wiadomości, które można uznać za trollowanie i odpowiadania na nie. Kasowanie wiadomości już opublikowanych zwykle roznieca kłótnię, gdyż dostarcza zarzutu cenzurowania wypowiedzi jako dodatkowego argumentu.

Zazwyczaj konsekwentne ignorowanie trolla skutkuje jego zniechęceniem i przeniesieniem się w inne miejsce lub całkowitym zaprzestaniem działalności. W praktyce jednak rzadko do tego dochodzi, ponieważ na forum bardzo często znajdą się jakieś osoby, które będą jednak z trollem dyskutowały i tym samym zachęcały do kontynuacji działalności. Dodatkowo niektóre trolle potrafią stworzyć wokół siebie krąg osób, które ich wspierają, chronią przed oponentami, podsycają dyskusję z udziałem trolla etc. – na szczęście jest to zjawisko czasowe, bo trolle swoim pogardliwym i nacechowanym wyższością zachowaniem w stosunku do tych osób, szybko je do siebie zniechęcają.

W slangu internetowym często mówi się, że trolla nie należy "karmić" – czyli że nie należy z nim w ogóle wchodzić w jakąkolwiek polemikę.
Zapisane

Możemy jedynie zdecydować, co zrobimy|z czasem, który został nam dany
when i die bury me upside down, so the world can kiss my ass
Bl4dy
Klanowicze
Użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 68



« Odpowiedz #277 : Listopad 09, 2009, 17:31:07 »

Taa spam ladny...

MORE !!!!!
Zapisane
Ukanio81
Klanowicze
Zaawansowany użytkownik
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 281


"Ciesz się młodzieńcze w młodości swojej"


« Odpowiedz #278 : Listopad 09, 2009, 21:39:47 »

jak zawsze
Zapisane

Możemy jedynie zdecydować, co zrobimy|z czasem, który został nam dany
when i die bury me upside down, so the world can kiss my ass
Ukanio81
Klanowicze
Zaawansowany użytkownik
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 281


"Ciesz się młodzieńcze w młodości swojej"


« Odpowiedz #279 : Listopad 12, 2009, 13:20:18 »

kupiłem laptok o takich parametrach co sadzicie??

N1175004
Inspiron 1750 : Intel Core 2 Duo T6600(2.2GHz,800MHz,2MB)      
Display : 17.3in WLED HD+ (1600X900)   
Camera : Integrated 1.3 Mega Pixel Camera      
LCD Back Cover : Obsidian Black custom High-gloss Finish->obudowa            
Resource DVD : Inspiron 1750 Diagnostics and Drivers      
Memory : 6144MB (1x4096 + 1x2048) 800MHz DDR2 Dual Channel      
Hard Drive : 500GB Serial ATA (5400RPM)      
Optical Drive : 8X DVD+/-RW Drive including software (Win 7 Only)      
Power Supply : Inspiron 90W AC Adapter      
Power Cord : UK 1M      
Battery : Primary 6-cell 48W/HR LI-ION      
Graphics : 512 MB ATI Mobility Radeon HD4330      
Wireless : Dell Wireless 1397 (802.11 b/g) Mini Card European      
Wireless : Wireless Label (Dell Wireless Cards) - Core 2 Duo      
Keyboard : Internal UK/Irish Qwerty Keyboard      
Operating System : English Genuine Windows 7 Professional (64 BIT)   
Targus Campus Notebook Backpack XL - Compatible with up to 17" screen Laptops   1   
Zapisane

Możemy jedynie zdecydować, co zrobimy|z czasem, który został nam dany
when i die bury me upside down, so the world can kiss my ass
Benvollio
Przyszli / byli klanowicze
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 26



« Odpowiedz #280 : Grudzień 04, 2009, 22:45:16 »

lukas szczerze to nie wiem czy ktos odpowie, bo malo osob to czyta, tak spamisz  Język
Zapisane


Sygnaturke mi zle wyswietla ;x
Beniu
Klanowicze
Nowy użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 9


« Odpowiedz #281 : Grudzień 04, 2009, 22:47:43 »

wg mnie laptok do pozazdroszczenia ;P...
Zapisane
Ukanio81
Klanowicze
Zaawansowany użytkownik
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 281


"Ciesz się młodzieńcze w młodości swojej"


« Odpowiedz #282 : Grudzień 04, 2009, 23:34:49 »

jest wielki skubany
Zapisane

Możemy jedynie zdecydować, co zrobimy|z czasem, który został nam dany
when i die bury me upside down, so the world can kiss my ass
Ukanio81
Klanowicze
Zaawansowany użytkownik
***
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 281


"Ciesz się młodzieńcze w młodości swojej"


« Odpowiedz #283 : Styczeń 10, 2010, 01:22:50 »


DKA
Tylko Ty kochanie
1. Pamiętam jak dziś dwa cztery jedenaście
Ta data w moim sercu przenigdy nie zaśnie
Rozmawiałem z tobą myślałem że to sen
Teraz jesteś mi potrzebna do przetrwania jak tlen
Wiem że to na ciebie czekałem całe życie
Nikogo wspanialszego nie znajdę w żadnym micie
Dziękuje za wszystkie spędzone razem chwile
Przepraszam za wszelkie krzywdy jakie wyrządziłem
Mam nadzieje że może kiedyś zapomnisz o tym
A w pamięci twej zostaną tylko jedynie wzloty
Chciałbym być jedynie z tobą reszta nie ma znaczenia
Oddałbym za ciebie życie bez zastanowienia

Ref
Oddaje ci mą dusze a z nią miłość bez granic
Będę cię na zawsze kochał i nie zmienię zdania za nic
To uczucie we mnie płonie i nigdy nie przestanie
Na zawsze w moim sercu tylko ty kochanie

2. Kiedy jesteś przy mnie niczego mi nie potrzeba
Mam wrażenie że trafiłem do siódmego nieba
Bo tylko dzięki tobie naprawdę chce żyć
Zapomnieć o problemach w euforii się wzbić
To obłęd sercowy bez porównania z niczym
Kiedy jesteś przy mnie nic innego się nie liczy
Pragnę jedynie tego by na zawsze tak zostało
Aby wszystko się udało to jedyne me marzenie
Oddałbym co mam za jego spełnienie
Niech raz po mojej stronie stanie przeznaczenie

Ref
Oddaje ci mą dusze a wraz z nią miłość bez granic...

3. Za każdym razem gdy się spotkamy
Mam wrażenie ze me życie jest usłane różami
Lecz kiedy nadchodzi pora rozstanie
Pojawia się ciemność co piękno pochłania
Cały czar pryska lepszy świat znika
Barwa szarości przez wszystko przenika
Czuje wielką pustkę gdy cię przy mnie nie ma
To nie są złudzenia ani żadna ściema
Tak zawsze się dzieje bo działasz jak narkotyk
Jak najwspanialszy w świecie środek złoty
Jedyne lekarstwo na wszystkie cierpienia
Kiedy jesteś przy mnie świat na lepsze się zmienia
Tylko do ciebie należy moje serce
chciałbym być twoim dżinem lecz nie zmieszczę się w butelce
Miłość uskrzydla uczy latać za tobą pójdę w ogień lub na koniec świata

Ref
Oddaje ci mą dusze a wraz z nią miłość bez granic...
Zapisane

Możemy jedynie zdecydować, co zrobimy|z czasem, który został nam dany
when i die bury me upside down, so the world can kiss my ass
Zuler
Klanowicze
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 113


"żeby życie miało smaczek..."


« Odpowiedz #284 : Styczeń 10, 2010, 10:20:49 »

yc yc yc yc yc yc ....

Jaki rytm wbić na to Chichot
Zapisane

"Krwiożerczy, gniewny, całkowicie pogański lud"
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
Amber design by Bloc | XHTML | CSS

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

speedwayarena2013 dacjaforum shd nocneigraszki voters